Responsive image

TéR-iDő - Információ


A TÉR három dimenzióból áll, míg az IDŐ a negyedik. Őseink holisztikus szemléletében az ötödik dimenzió a TÉR-IDŐ egységeként - TÉNYként (információ) - jelenik meg.

Miért van a világnak 4 sarka? (A1)
Tanulság: "Sarok" = forgástengely

Az „S” rovásjel a „Sarok” szóból származik (akrofónia)L1.  Ezt a megállapítást nemigen cáfolja senki, hiszen a rovásjel alakja (két félegyenes, mely a sarokpontban találkozik) is ezt igazolja. Ha a szoba sarkát szemügyre vesszük, kiderül, hogy 3 sarok találkozik egy pontban, azaz a síkok metszésvonalaiból 3 „S” rovásjelet képezhetünk. Más szóval a TéR 3 dimenziója nemcsak 3 tengelyvonallal, hanem 3 „S” rovásjellel (3 „Sarokkal”) is jellemezhető. (Ha a mai tengelyvonalakat hiányolnánk, gondoljunk arra, hogy az „S” rovásjel sarokpontjában jelen van egy, a síkra merőleges harmadik tengelyvonal is, csak egy ponttá zsugorodott össze)

Kapcsolódó anyagok
(letöltés, pdf)


Az IC-XC és a Babba új olvasata (A2)

A „BaBBa” egy asztrofizikai fogalom egykorú magyar elnevezése volt. A nép nyelvén a Rómától távol eső csángó-földön és Erdély rejtett zugaiban maradt fenn az elmúlt évezredben. Szűz Mária jelzőjeként használták, azaz értelmezése nem változott az idők folyamán. (A BáL-BéL (BaBBa) dualitásnak Jézus megjelenésével a „Jézus - Szűz Mária„ páros feleltethető meg))

Boldog (BáLToK) Karácsonyt! (A3)

Vajon miért a fenyőfát hasznosítjuk karácsonykor? Milyen jelképi tartalmakat hordoz? A karácsonyfa feldíszítését mindenütt azonos szabályok szerint intézték. A KöR /GöMb („KöR”) formájú díszeket, a Szalagokat, Szaloncukrot („iS”) arányosan rendezték el, a TeNgelyes szimmetria szem előtt tartásával. Ha csúcsdísz került rá, akkor az kétszeres szimmetriát hordozott (mint a betlehemi csillag például). A fa felülnézetben ennek a kritériumnak eleget tett. A felülnézeti világmodellek a Makrokozmoszt ábrázolják („kívülről” nézve). Ha viszont Szárnyas élőlény („angyal”) került a tetejére, annak kitárt szárnyai a tengelyes szimmetriát erősítették (oldalnézeti világmodell). Az oldalnézeti világmodellek a Mikrokozmosz (emberi léptékű) világát jelenítik meg. Ha azt látjuk, hogy ugyanaz az egy fa játssza mindkét szerepet, rádöbbenhetünk arra, hogy ez a kettő, a Mikrokozmosz és a Makrokozmosz egymástól el nem választható, ugyanaz az egy! A fenti – ma holisztikusnak mondott - szemlélet más összefüggéseit is felfedezhetjük a karácsonyi ünnepkörben, ami gyakorlatilag a téli napfordulóhoz köthető, bár az egyház régóta igyekszik attól elválasztani.

A Szent Korona Tér-idő szerkezete (A4)

Motto: "A magyarságnak nincs szent könyve, a magyarságnak Szent Koronája van!"

Kapcsolódó anyagok
(letöltés, ppt)

 
Responsive image